تله کابین توچال تعطیل می شود...

رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی تهران با بیان اینکه شهرداری اجازه نمی دهد کارشناسان استاندارد از وسایل شهربازی و تله کابین توچال بازدید کنند گفت: به دلیل عدم همکاری شهرداری با سازمان استاندارد ناگزیر از بستن این محل هستیم.

"مهدی پورهاشم" اظهارداشت:با وجود ارسال نامه های متعدد به شهرداری مبنی برهمکاری با کارشناسان استاندارد جهت بازرسی این بخشها، تاکنون هیچ اقدامی از سوی آنها صورت نگرفته است. رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی تهران با اشاره به عدم کنترل اداوات شهربازی درسه سال اخیر گفت:به منظور کنترل کیفیت و تضمین ایمنی وسایل شهربازی باید به صورت دوره ای سالانه این وسایل توسط مسوولان استاندارد بررسی شود؛ ولی با وجود ارسال نامه های مکرر به شهرداری تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

پورهاشم ادامه داد: به طور قطع خطر بروز هرگونه مشکلی در نحوه کار وسایل شهربازی متوجه مصرف کنندگان و شهروندان به ویژه کودکان است. وی با اعلام اینکه در این رابطه از شهرداری گله مند است گفت: همین امر در مورد بازدید از تله کابین نیز صورت گرفته است؛ به طوریکه در چند سال اخیرقادر به بازدید و آزمایش ایمنی کابین های توچال نشده ایم.

پورهاشم تاکید کرد: در صورت ادامه عدم همکاری ها مجبور به تعطیلی تله کابین با حکم قضایی هستیم.

رییس سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی تهران با بیان اینکه بازدید از اتوبوسهای گازسوز برای جلوگیری از نشت احتمالی نیز ضروری است خاطرنشان کرد:متاسفانه شهرداری در این مورد نیز همکاری لازم با سازمان استاندارد را نداشته است. به اعتقاد وی تردد اتوبوسهای گازسوز درسطح شهر بدون کنترل کیفیت، خالی از خطر نبوده و به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی باید حتما چک شوند.

 

 

/ 0 نظر / 20 بازدید